2010 Fisheree Winners


GRAND PRIZE:  SANYO 46" Flat Screen TV ~ Mike Nitschke

2nd PRIZE:   STAINLESS STEEL Gas Grill ~ Bernard Buechner

3rd PRIZE:  VAPOR 10' Kayak ~ Fred Sharp

4th PRIZE:  NINTENDO Wii & Wii Fit ~ Mike Stevens

5th PRIZE:  40 quart Electric Cooler ~ Karlene Stauske


ADULT  Fish Divisions:

WALLEYE:

1st - 8" Strike Master Power Auger sponsored by Tony and Dawn Sabo ~ Winner: Jason Johnson 21 7/8"

2nd - Walleye Rod & Reel Combo sponsored by JPD Warrior Project ~ Winner:  Tanner Pinzel  21 1/2"

3rd - 2 Beaver Dam Tip Ups sponsored by Jennifer & Chad Petit ~ Winner:  Dillion Neibauerer 21 3/8"

4th - $50 Cash sponsored by Mark & Laurie Wagner ~ Winner:  Tanner Pinzel 21 1/8"

NORTHERN:

1st - cuddeback Deer Cam sponsored by Mark Cuddeback ~ Winner:  Doug Wellman 30 1/2"

2nd - Otter Sled sponsored by Tom & Traci Miller ~ Winner:  Bob Keptner  27 3/4"

3rd - Jig Rod & Reel sponsored by St. Croix Rods ~ Winner:  John Hilgart  25 3/4"

4th - $50 Cash sponsored by Mark & Laurie Wagner ~ Winner:  Levi Minnema  23 7/8"

CRAPPIE

1st - FL 8 Vexilar sponsored by S.B.I. Pepsi ~ Winner:  Sara Bricco  13 3/8"

2nd - Buddy Heater sponsored by J.D. & Jane Donner ~ Winner:  John Kleczewski  13 1/8"

3rd - Jig Rod & Reel sponsored by St. Croix Rods ~ Winner:  Dan Seubert  13"

4th - $50 Cash sponsored by Mark & Laurie Wagner ~ Winner:  Cliff Palmer  13"

PERCH

1st - Frabill Ice House sponsored by Miller Beer of the Northwoods / JPD Warrior Project ~ Winner:  Hal Swenson  12 1/4"

2nd - Lazer Hand Auger sponsored by Schumacher Automotive ~ Winner:  Todd Swenson  12 1/4"

3rd - Jig Rod & Reel sponsored by St. Croix Rods ~ Winner:  Charlie Fromolz  12"

4th - $50 Cash sponsored by Mark & Laurie Wagner ~ Winner:  Paul Lloyd  11 7/8"


KIDS  Fish Divisions:

Walleye:

1st Place - Maggie Miller - 14 3/8 "
2nd Place - Jacob Miller - 13 5/8"
3rd Place - Ben Pritzl - 13"
4th Place - no entry

Northern:

1st Place - John Lynch - 20"
2nd Place - Claire Franckiewiz 19"
3rd Place - Josh Lemke 17 3/8"
4th Place - John Lynch - 16 3/8"

Crappie:

1st Place -  Chris Tesnow - 12"
2nd Place - Wyatt Christian - 11 7/8"
3rd Place - no entry
4th Place - no entry

Perch:

1st Place - Dominic Kollar  - 10 7/8"
2nd Place - Jared Mader - 10 1/2"
3rd Place - Justin Herbst - 10 3/8"
4th Place - Caleb Armstrong - 10 1/8"


Thank you to all the sponsors and participants ~  and congratulations to all the winners!      

See you on the ice in 2011.